pogotowie komputerowe gdańsk

Czyszczenie i konserwacja chłodzenia

Nasz serwis laptopów wykonuje ekspresowe czyszczenie laptopa. Aby zapobiegać uszkodzeniom komputera i utrzymywać go w dobrym stanie, należy regularnie czyścić i konserwować układ chłodzenia. Kurz, włosy, sierść zbierają się  we wnętrzu laptopa, blokując przepływ powietrza. Laptop się nagrzewa, pracuje wolniej, w przeciwieństwie do wentylatora który zaczyna kręcić się szybciej i głośniej. Powoduje to nadmierny szum. Gdy skuteczność pracy wentylatora spada poniżej normy, dochodzi do uszkodzenia kart graficznych i mostków. Są to najdroższe naprawy. Warto pomyśleć o tym wcześniej i raz na rok oddać laptopa na serwis.

Wymiana matryc LCD i LED

Zbite lub uszkodzone matryce wymieniamy na następny dzień. Jest to częsta usługa, którą warto zlecić ze względu na ryzyko zakupy niekompatybilnej matrycy lub jej uszkodzenia podczas montażu. Matryca to obok dysku HDD, najdelikatniejsza część laptopa. W jednym modelu laptopa są stosowane różne rodzaje matryc. W tym samym modelu notebooka może być matryca świetlówkowa z inwerterem oraz matryca LED. Matryce LED’owe mogą mieć złącze z lewej lub prawej strony. Nie które laptopy wyświetlają prawidło obraz tylko na danej wersji konkretnego modelu matrycy. Z tego powodu nie zamawiamy matryc do momentu wyjęcia oryginalnej i sprawdzenia jej modelu i wersji.

Wymiana dysku

Ze względu na zużycie, wstrząs lub upadek, a także samodzielne próby naprawy dochodzi do uszkodzenia dysków. Dysk to nasze dane. Jest to podzespół największej wagi ze względu na swoją zawartość. Drugi dysk kupisz, ale zdjęć z dzieciństwa, bazy danych programów księgowych lub ważnych dokumentów i efektów wielu lat pracy – nie. Zawsze należy robić kopie bezpieczeństwa najcenniejszych danych i monitorować stan fizyczny i logiczny dysku. W celu zwiększenia komfortu pracy można wymienić dysk talerzowy HDD, na dysk półprzewodnikowy SSD. Możliwe jest w ten sposób skrócenie ładowania Windowsa do kilkunastu sekund. Dodatkową zaletą jest odporność na uszkodzenia mechaniczne spowodowane wstrząsem lub upadkiem.

Wymiana RAM

Pamięć RAM wpływa na prędkość z jaką notebook wykonuje obliczenia. Zapas pamięci gwarantuje płynną pracę. Nie wielkim kosztem można, podwoić prędkość pracy na komputerze. Oprócz wielkości pamięci znaczenie ma częstotliwość pracy pamięci. Warto sprawdzić jaka jest maksymalna częstotliwość pracy szyny pamięci i dobrać odpowiednią kość RAM. Nie liczy się tylko ilość ale i jakość.

Wymiana klawiatury

Najczęściej w wyniku zalania, zabrudzenia lub wyrwania klawisza, potrzebna jest wymiana klawiatury na nową. Jest to usługa wykonywana ekspresowo. Zazwyczaj na następny dzień roboczy, laptop jest naprawiony i gotowy do odbioru. Wyjątek stanowią modele zakupione po za Europą. W tych przypadkach posiłkujemy się dostawcami z Ameryki i Azji. Wpływa to niestety na czas realizacji. Jednak nawet mimo tak olbrzymich odległości wymiana jest możliwa w ciągu 5 dni.

Naprawa laptopów

Wymiana obudowy

W przypadku upadków, uderzeń, nadtopień i nie pracujących zawiasów, uszkodzeniu ulega obudowa komputera. Aby doprowadzić laptopa do estetycznego i praktycznego stanu trzeba wymienić obudowę. Autoryzowani dystrybutorzy mogą nie prowadzić sprzedaży podzespołów do danego modelu. Jesteśmy w stanie zamówić obudowy z Chin czy USA i Kanady. Wymian obudowy oznacza przełożenie wszystkich elementów laptopa w nowy “plastik”. Warto sprawdzić czy w nowej obudowie są wszystkie niezbędne otwory i rozstaw mocowań jest identyczny.

Wymiana napędów CD/DVD

Zużyte lub przestarzałe napędy CD/DVD wymienia się na nowe. Napędy występują ze złączem IDE, SATA. Są modele szczelinowe oraz najpopularniejsze z “szufladką”. Jedne mają standardową wysokość inne są cieńsze tzw. SLIMy. Różnią się również sposobem rozmieszenia elementów na froncie, do którego montuje się przedni panel w kolorze obudowy laptopa.

Wymiana wentylatora

W skutek zabrudzenia i zużycia wentylator zaczyna hałasować, utrudniając skupienie na pracy. Wystarczy wymienić wentylator. Gdy czyszczenie i smarowanie nie jest wystarczające, zamawiamy nowy wentylator.

Wymiana chłodzenia

W skutek ulotnienia czynnika z układu chłodzenia, nie zachodzi zjawisko “heat-pipe”, przez co ciepło nie jest odprowadzane z rdzeni procesora i grafiki. Dzięki wymianie na sprawny układ, zapobiegamy uszkodzeniu chłodzonych elementów. Gdy czyszczenie i wymiana pasty wraz z termo-padami nie przynosi efektu – należy wymienić układ chłodzenia.

Formatowanie i reinstalacja Windows

Aby przywrócić laptopa do stanu fabrycznego formatujemy dysk i instalujemy system na nowo. W pakiecie instalujemy wszystkie sterowniki, aktualizacje, najpotrzebniejsze programy. Z usługi tej korzystają klienci sprzedający swój laptop lub po zakupie nowego. Dzięki formatowaniu i instalacji systemu można też w ostateczności rozwiązać wiele problemów z systemem Windows.

Zabezpieczenie przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem

Każdy komputer podłączony do internetu lub do którego podłączane są zewnętrzne nośniki musi posiadać oprogramowanie antywirusowe. Optymalnym rozwiązaniem są pakiety Internet Security. Chronią one nie tylko przed wirusami ale również przed złośliwym oprogramowaniem i innymi zagrożeniami.

Usuwanie wirusów i skutków ich działania

Wirusy i złośliwe oprogramowanie jak np. Wirus “Policja” blokują funkcje systemu Windows, Czasami spowalniają pracę. Usunięcie ich jest zazwyczaj mocno utrudnione. W naszym serwisie laptopów pomożemy Ci szybko i skutecznie.

Odzyskiwanie danych

Gdy skasuje się dane, które okazują się jednak potrzebne, można przywrócić większość plików. W razie gdyby uszkodzeniu uległ sam dysk twardy we współpracy z laboratorium pomagamy odzyskać cenne dane. Pamiętaj aby nie używać dysku z którego chcesz odzyskać dane. Nigdy nie odzyskuj danych na ten sam dysk.

Nasz serwis laptopów, potrafi odzyskać skasowane dane.

Wgrywanie programów

Do wykorzystywania komputera do konkretnych celów, potrzebujemy narzędzi. Są to programy. Często instalacja i konfiguracja oprogramowania jest skomplikowana i czasochłonna.

Instalowanie sterowników

Każde urządzenie, aby współpracować z systemem operacyjnym, potrzebuje sterownika. Bez niego nie jest rozpoznawane i nie działa.