Jak ważna jest kopia zapasowa Twoich danych?

Kopia zapasowa danych jest sposobem na uniknięcie wielu problemów związanych z ich utratą. Czy robisz ją regularnie?

Czy posiadałeś kopię zapasową w momencie utraty danych?

Według badań, które zostały przeprowadzone w 2018 roku, 33% respondentów deklarowało, że nie robi kopii zapasowej. To wciąż bardzo dużo Osób narażonych na bezsensowną utratę ważnych informacji. Te same badania mówią o 20% ankietowanych, którzy mimo posiadania kopii swoich danych – utracili je. Dlaczego tak się dzieje?

Samo zrobienie kopii Twoich danych nie gwarantuje ich bezpieczeństwa. Czy wiesz, że powinieneś ją przetestować?

Zalecamy, żebyś sprawdzał:

  • czy wszystkie istotne dane zostały skopiowane
  • oraz czy wiesz, jak przywrócić dane z kopii zapasowej.

Jak robić kopie zapasowe ważnych danych?

Kopia zapasowa dotyczy wielu rodzajów danych. Najwięcej z nich przechowujesz w swoim komputerze i telefonie. Wyobraź sobie sytuację, że Twój laptop się nie włącza. Co robisz? Wpadasz w panikę. Dociera do Ciebie, że straciłeś w ciągu kilku sekund efekty kilkumiesięcznej pracy. To najgorszy scenariusz. A teraz drugi: komputer wyłącza się już na zawsze, a Ty ze spokojem pobierasz dane na nowy sprzęt. Wszystko, co straciłeś na starym laptopie, jest już w nowym. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie regularne tworzenie kopii bezpieczeństwa Twoich danych.

Jak robić kopie bezpieczeństwa? Możesz użyć w tym celu dysku zewnętrznego. W trakcie lub po zakończonej pracy zgrywasz jej efekty.

To rozwiązanie jest dobre, ale często niesie ze sobą pewne ryzyko. Dysk zewnętrzny to kolejne urządzenie, które może ulec usterce czy zawirusowaniu.

Kopia danych w Chmurze

Nowoczesny i bezpiecznym rozwiązaniem jest przechowywanie swoich kopii bezpieczeństwa w wirtualnych chmurach.

To rozwiązanie jest idealne dla firm, które mają kilka lub bardzo dużo urządzeń. Backup danych jest tutaj bardzo istotny. Chroni on przed kosztownym odzyskiwaniem utraconych plików. Dzięki takiemu rozwiązaniu w Twoim Przedsiębiorstwie, każde urządzenie, każdego pracownika będzie zabezpieczone.

Firma Xopero oferuje programy do backupu i kopii zapasowej. W ich chmurze zabezpieczysz nielimitowaną ilość urządzeń. Dzięki temu każdy Twój komputer będzie miał kopię zapasową.

Gdy zainstalujesz odpowiednie oprogramowanie w urządzeniach, kopia robi się regularnie, automatycznie i bez obciążania urządzenia w trakcie jego pracy.

Masz natychmiastowy dostęp do swoich danych dzięki prostemu panelowi zarządzania.

Jakie plusy ma backup w chmurze Xopero?

  • Regularność i pełna automatyzacja
  • Bezpieczeństwo (system szyfruje Twoje dane a Operator Chmury daje gwarancję 100% bezpieczeństwa)
  • Centralnie zarządzanie usługą i pełna kontrola
  • Idealne rozwiązanie, jeśli Twoja Firma posiada pracowników zdalnych, mobilnych lub wiele oddziałów i biur
  • W chmurze zabezpieczysz nie tylko komputery, wykonasz także backup urządzeń mobilnych, serwerów czy wirtualnych maszyn

Jak często robić kopię bezpieczeństwa danych?

Badania z 2018 roku mówią, że aż 58% osób, które robią backup regularnie, robi go codziennie. 20% raz w tygodniu, a 12% badanych raz w miesiącu. Wyniki obrazują Ci, jak duża jest już świadomość tej czynności w zarządzaniu swoją działalnością.

Zalecamy wykonywać backup minimum raz dziennie. Minimalizujesz dzięki temu ryzyko utraty nawet wszystkich możliwych danych, które posiadasz. Wiemy, że może to być jednak czasochłonne i mało wygodne. Dlatego polecamy zautomatyzować cały proces przy pomocy chmury.

Jak ważna jest dla Ciebie kopia zapasowa Twoich danych? Jeśli są to dane, które wykorzystujesz dla celów prywatnych, Twoja strata może wydawać się mała. Zmienia się to drastycznie, gdy kopia dotyczy danych firmowych. Równocześnie z ich utratą, tracisz pieniądze. Stać Cię na takie ryzyko?

Posted on
Na co zwrócić uwagę szukając specjalisty od naprawy komputerów?
Nie działa partycja recovery. ASUS.
Oprogramowanie antywirusowe dla Twojego Biznesu.