Oprogramowanie antywirusowe dla Twojego Biznesu.

Czy warto inwestować w oprogramowanie antywirusowe? Czy może lepiej wykorzystać te środki na zakup nowego sprzętu?

Gdy prowadzisz własny biznes, zadajesz sobie często pytanie:  „po co mi jakiś antywirus?! Przecież nie przeglądam zainfekowanych stron”.

Antywirus nie chroni Twojego komputera, tylko i wyłącznie od zainfekowanych stron www. Ale również zabezpiecza Twój sprzęt i wszystkie dane, które na nim zapisujesz. Pomyśl na przykład o:

  • Poczcie e-mail – prowadząc firmę odstajesz dziesiątki jak nie setki wiadomości. Niejednokrotnie posiadają one złośliwe wirusy, o których nie masz pojęcia! Kiedy Twój komputer ma zainstalowany antywirus, szybko wyłapujesz złe wiadomości i w łatwy sposób usuwasz niechcianego gościa.
  • Ochrona przeglądarek – przeszukując strony www, potrzebujesz szybko znaleźć konkretne informacje. Jesteś narażony na zaszyfrowany kod wirusa, którego sam niestety nie zauważysz. To sytuacja, w której również przychodzi Ci z pomocą antywirus.
  • Ochrona prywatności – przeszukujesz internet i zostawiasz w jego różnych miejscach bardzo dużo informacji o sobie, o swoich upodobaniach i zainteresowaniach. Dajesz tym szansę na „nękanie” Cię reklamami. Dobry antywirus nie pozwoli na pozostawienie śladów o Twoich preferencjach.
  • Firewall -– czy chcesz, żeby Ktoś włamał się do Twojego komputera? Nikt tego nie chce i Ty pewnie też. Dobry antywirus posiada zaporę uniemożliwiającą taki ruch. Dzięki temu Twoje urządzenie jest bezpieczne, a Ty nie narażasz się na utratę ważnych danych.
  • Skanowanie plików – warto, żebyś sprawdzał pliki na swoim dysku czy są zainfekowane. Tę funkcję także posiada oprogramowanie antywirusowe.
  • Ochrona serwera – gdy w swoim biznesie wykorzystujesz serwer, warto zabezpieczyć i jego przed niechcianymi atakami.
  • Ochrona bankowości i płatności online -– Codziennie płacisz lub Tobie Twoi Klienci płacą za produkty, towary czy usługi. Gdy realizujesz wiele płatności internetowych bez zabezpieczenia swoich danych, narażasz się na utratę swoich pieniędzy.

Oprogramowanie antywirusowe w Twoim biznesie odgrywa bardzo ważną rolę. Chroni i zabezpiecza Twoje dane i pieniądze każdego dnia. Decydując się na takie oprogramowanie zwróć uwagę na kilka ważnych aspektów.

Cena antywirusa

Wiadomo, że podstawowa jest cena. To ona jest ważnym kryterium wyboru każdego produktu. Jednak kieruj się nie tylko nią! Pamiętaj, że najtańsze programy posiadają okrojoną ilość funkcji. Lepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie trochę większej kwoty, ale otrzymasz w zamian rozwiązanie wyposażone w funkcje z wyższej półki. Często producenci oferują także support i wiele innych dodatków. Dotyczy to głównie droższych opcji oprogramowania antywirusowego.

Waga programu

Waga programu antywirusowego również jest bardzo ważna. To ona decyduje o tym, czy narzędzie działa płynnie. Początkowo nie odczujesz różnicy. Dopiero z czasem, gdy pracujesz na komputerze a Twój antywirus działa w tle, możesz zauważyć zwolnione tempo pracy i reakcji komputera. Antywirus spowalniający do minimum Twój komputer przyniesie Ci tylko frustrację.

Spam

Tony spamu wylewają się przez dziurki w obudowie laptopa. Znasz to? Dlatego szukaj oprogramowania antywirusowego, które obniży go do minimum.

Zdalny dostęp

Dzisiaj do wielu rzeczy masz dostęp online. Oszczędzasz czas i wielokrotnie pieniądze dzięki takim rozwiązaniom. Dlatego ta przydatna opcja jest idealna, kiedy potrzebujesz szybko podjąć reakcję na każde zagrożenie. Dodatkowo dajesz za jego pomocą dostęp do Twojego antywirusa swojemu Informatykowi, kiedy tylko jest to potrzebne.

Zastanawiasz się nad wyborem oprogramowania antywirusowego?

Oprogramowanie antywirusowe to przede wszystkim dobra inwestycja. Wybierz dobry program, który uchroni Cię od kłopotów oraz ochroni Twoje finanse. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem tego idealnego dla siebie, zapraszamy do naszego Serwisu. Dobierzemy dla Ciebie i Twojego biznesu, rozwiązanie dopasowane do potrzeb i wymagań.

Wybierając antywirusa, sprawdź różne programy. Jednym z licznych, który jest warty Twojej uwagi to Comodo Internet Security.  Jest to system antywirusowy, który dzięki swojemu Firewall zawdzięcza sukcesy w rankingach projektu Matousec oraz triumfował w Editor’s Choice PC Magazine, oraz Gizmo’s Tech Support Alert.

Posiada również Defense+ moduł, który zapewnia ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem. Kontroluje czy twoje dane są bezpieczne, poprzez ograniczenie dostępu szkodliwym aplikacjom praktycznie do zera.

Pamiętaj, że posiadając swój biznes, warto zainwestować w sprawdzoną firmę, która zapewni Ci obsługę informatyczną na najwyższym poziomie. Dzisiaj najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie swojego bezpieczeństwa specjaliście, który posiada odpowiedni sprzęt oraz narzędzia. Dobrym wyborem jest Zespół, który korzysta m.in z takich programów jak Itarian. Dzięki takim systemom mają zdalny dostęp do najpotrzebniejszych narzędzi, żeby pomóc Ci kiedy masz problem ze złośliwym oprogramowaniem i zagrożeniem swoich danych w firmie.

Posted on
Jak poradzić sobie ze spamem na firmowych skrzynkach pocztowych?
Backup serwera Windows. Lokalnie, chmura i hybrydowo.
Nie działa partycja recovery. ASUS.